ده ترفند بزرگ نشان دادن خانه

ده ترفند بزرگ نشان دادن خانه

خلاصه:
امروزه اکثر خانه‌ها نسبت به گذشته دارای وسعت کمی هستند. به همین دلیل افراد همواره سعی می‌کنند تا با تغییر چیدمان یا انتخاب رنگ‌های مختلف، باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا شوند. اما چه اصول و نکاتی را می‌توان برای بزرگتر نشان دادن فضاها به کار برد؟
1402/04/31

امروزه اکثر خانه‌ها نسبت به گذشته دارای وسعت کمی هستند. به همین دلیل افراد همواره سعی می‌کنند تا با تغییر چیدمان یا انتخاب رنگ‌های مختلف، باعث بزرگتر نشان داده شدن فضا شوند. اما چه اصول و نکاتی را می‌توان برای بزرگتر نشان دادن فضاها به کار برد؟ در این مطلب قصد داریم ترفند‌هایی جالب برای چیدمان دکوراسیون جهت بزرگتر نشان دادن خانه را عنوان کنیم.

استفاده از پنجره‌های بزرگ

یکی از بهترین تکنیک‌ها برای بزرگتر نشان دادن هر فضایی، استفاده از پنجره‌های بزرگ است. در کنار پنجره‌ها، نورگیرها هم می‌توانند به دلبازتر نشان دادن فضا کمک بزرگی کنند. در واقع ایجاد نور طبیعی در فضا باعث بزرگتر نشان داده شدن هر مکانی می‌شود. هر چه پنجره شما بزرگتر باشد، نور طبیعی بیشتری وارد خانه شده و فضای زیباتر و بزرگتری ایجاد می‌کند. با این وجود بسیاری از افراد تمایلی برای نصب پنجره‌های بزرگ در خانه خود ندارند. زیرا معتقدند با نصب پنجره بزرگ، هدر رفت انرژی بیشتر خواهد شد.
در این گونه موارد، نصب پنجره دوجداره بهترین راهکاری است که می‌توان پیشنهاد داد. در واقع تفاوتی ندارد که اندازه پنجره شما چقدر باشد، در هر صورت استفاده از پنجره دوجداره کمک می‌کند تا منزل شما نور بیشتری دریافت کرده و انرژی کمتری از دست بدهد. زیرا ساختار پنجره دوجداره به گونه‌ای طراحی شده است که اتلاف انرژی به حداقل برسد. علاوه بر این، شیشه‌های پنجره دوجداره از جنس مقاومی تهیه و فرآوری می‌شوند، به همین دلیل نسبت به انواع شیشه پنجره امنیت و کیفیت بسیار بالاتری دارند.

استفاده از رنگ‌های روشن‌تر

یکی از مهم‌ترین نکات برای چیدن دکوراسیون زیبا، استفاده مناسب از انواع رنگ‌ها است. اگر دوست دارید منزل شما بزرگتر نشان داده شود، باید رنگ اجزای مختلف دکوراسیون را روشن انتخاب کنید. رنگ‌های روشن باعث می‌شود حس آرامش بیشتری در فضا ایجاد شده و فضا نیز دلبازتر به نظر رسد. بهتر است دیوارها و سقف‌ها را با رنگ سفید پوشش دهید. این کار کمک می‌کند تا فضای بین سقف و دیوار کمی نامشخص‌تر به نظر رسیده و سقف نیز بلند‌تر از حالت عادی نمایان شود. علاوه بر این، رنگ سفید یکی از انتخاب‌های خوبی است که با سایر رنگ‌ها به راحتی ست می‌شود. بنابراین خیلی نباید نگران انتخاب سایر رنگ‌ها در فضا باشید.

انتخاب فرش مناسب برای فضای کوچک

فرش‌ها یکی دیگر از اجزای مهم دکوراسیون هستند. بهتر است برای فضاهای کوچک، از فرش‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. علاوه بر این باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که انتخاب طرح‌های شلوغ برای فرش، باعث کوچک‌تر نشان داده شدن فضا می‌شوند.

سرامیک‌ها مناسب برای فضای کوچک

در انتخاب سرامیک‌ها هم باید به رنگ‌بندی آن‌ها توجه داشته باشید. بدیهی است که هر چه رنگ سرامیک‌ها را روشن‌تر انتخاب کنید، فضای مورد نظر شما را دلبازتر نشان خواهد داد. البته باید برای انتخاب سرامیک به ابعاد فضای مورد نظر و ابعاد سرامیک هم توجه کنید تا دور ریز زیادی نداشته باشید. این کار کمک می‌کند تا هزینه‌های شما کمتر شود.

انتخاب وسایل کوچک

هنگام چیدن دکوراسیون بهتر است از وسایل کوچک استفاده کنید. بهتر است ابعاد وسایل مورد نظر به گونه‌ای باشد که از اطراف به فضا نچسبیده و کمی فاصله داشته باشند. علاوه بر این اگر نصب وسایل به دیوار برایتان مقدور است، بهتر است به جای گذاشتن آن‌ها روی زمین، آن‌ها را به دیوار نصب کنید. این کار باعث می‌شود فضای کمتری اشغال گردد.

انتخاب وسایلی نزدیک به زمین

وسایلی که ارتفاع کمی دارند و به زمین نزدیک هستند کمک می‌کنند تا فضا بزرگتر نشان داده شود. برای مثال برای دلبازتر نشان دادن قسمت هال، می‌توانید از وسایل میان قرنی استفاده کنید. وسایل پر نقش و نگار مربوط به قرن نوزدهم هم می‌توانند انتخاب خوبی برای این مدل فضاها باشند. انتخاب صندلی پروانه‌ای نیز می‌تواند بسیار مناسب باشد.


 

آینه‌ها راهکاری زیبا و جذاب

یکی دیگر از ایده‌های بسیار خوب برای دلباز‌تر نشان دادن فضا، استفاده از انواع آینه‌ها در دکوراسیون است. آینه‌ها می‌توانند نور دریافتی از پنجره دوجداره را بازتاب داده و فضا را بزرگ‌تر نشان دهند. بنابراین با انتخاب آینه‌های زیبا می‌توانید فضا را دلباز کنید.

تغییر پرده‌های خانه

برای دلبازتر نشان دادن فضا، توصیه می‌کنیم از پرده استفاده نکنید اما اگر به استفاده از پرده برای حریم خصوصی احتیاج دارید باید چند نکته را رعایت کنید. انتخاب پرده مناسب جزو اصول اولیه دکوراسیون پذیرایی است می توانید به جای پرده‌های سنگین از پارچه‌های توری یا حریر استفاده کنید تا در کنار پنجره دوجداره بزرگ ترکیب مناسبی برای افزایش نور منزل باشند.

افزایش بعد عمودی فضا

استفاده از قفسه‌ها یا لامپ‌های حبابی آویزان و هر آن چیزی که بتواند روی بعد عمودی فضا تاکید کند، به دلباز شدن خانه نیز کمک بزرگی می‌کند. علاوه بر این، باعث جریان یافتن نور بیشتر در منزل می‌شود.

افزایش بعد افقی

علاوه بر بعد عمودی باید به بعد افقی فضا نیز توجه داشته باشید. برای این منظور باید از وسایلی مانند مبل‌های پایه‌دار، آینه‌های بزرگ و... استفاده کنید. به طور کلی استفاده از المان‌هایی که باعث حرکت چشم‌ها به اطراف اتاق شود، باعث افزایش بعد افقی فضا می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که در چیدن وسایل افراط به خرج ندهید.


 

کلام آخر

چیدن دکوراسیون برای فضاهای کوچک با چالش‌هایی همراه است. کوچک بودن فضا از یک سو باعث می‌شود انتخاب وسایل مختلف توسط افراد با محدودیت مواجه شود؛ از سویی دیگر نیز باید وسایل را به گونه‌ای انتخاب کرد که فضا کوچک و دلگیر به نظر نرسد. برای این منظور لازم است تا نکاتی را در حین چیدمان منزل در نظر بگیرید. در این مطلب ده ترفند برای بزرگ نشان دادن خانه ذکر کردیم.
 
 
1402/04/31
نظراتثبت نظر
نظر خود را ثبت کنید
بهترین فرصت برای خرید و تعویض پنجره UPVC