پروفیل در و پنجره هافمن و مزایای آن

انتخاب قاب پنجره ها و درها در ساختمان به دلیل صرفه جویی در انرژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهره وری انرژی بر اساس نرخ انتقال حرارت (U) ارزیابی می شود که میانگین جریان گرمایی را که از یک سطح صاف می گذرد را اندازه گیری می کند. در ساختمان‌هایی با پروفیل در و پنجره با کیفیت و دوجداره، کمتر از 30 درصد انرژی مصرفی برای گرمایش ساختمان از بین می‌رود.
هافمن تولید کننده باکیفیت‌ ترین profile در و پنجره در کشورمان، سال‌هاست که محصولات مرغوبی در زمینه پروفیل در و پنجره به مشتریان عزیز عرضه می‌کند.
 
سازنده‌ای؟ پروفیل‌ها رو ببین!
مشاهده همه پروفیل‌ها
 
پنجره‌ی مدرن می‌خوای؟ نصب کن!
نصب پنجره مدرن
پروفیل چیست؟
سوالی دارید؟ عدد 8 رو به 300001644 پیامک کنید ارسال سریع پیامک خیلی زود باهاتون تماس می‌گیریم

پروفیل، برای پنجره

01 پروفیل در و پنجره را دقیقا به چه چیزی می‌گوییم؟

به مقاطعی می‌گوییم که در ساختمان‌سازی بسیار کاربرد دارند. پروفیل در و پنجره به مجموعه‌ای از پروفیل‌ها می‌گوییم که در ساخت در و پنجره استفاده می‌شود. در واقع برای نگه داشتن شیشه پنجره دو جداره و سه جداره به پروفیل در و پنجره هافمن احتیاج است. پروفیل های در و پنجره هافمن برای صدا و حفظ انرژی عایق مناسبی هستند. مقدار عایق بودن این پروفیل ها به تعداد حفره‌های آن‌ها بستگی دارد. پروفیل های در و پنجره را می‌توان جوشکاری و سوراخکاری هم کرد.

02 چند نوع پروفیل در و پنجره داریم؟

پروفیل های در و پنجره بر اساس اندازه‌یشان دسته‌بندی می‌شوند. پروفیل‌ها معمولاً در دسته‌های سپری، لنگه‌دری، و چارچوبی قرار می‌گیرند. سطح مقطع پروفیل سپری شبیه حرف انگلیسی T است و در ساخت آن عمدتاً از فولاد ST37 استفاده می‌شود. پروفیل سپری در ضخامت‌هایی بین ۰.۹ میلی‌متر تا ۲.۵ میلی‌متر ساخته می‌شود و معمولا طول این پروفیل بین ۲ الی ۱۲ متر متغیر است. اما پروفیل لنگه دری برای ساختن چارچوب استفاده می‌شود. به این صورت که دولبه هستند و در ضخامت بین ۲ الی ۴ میلی‌متر و طول ۶ الی ۱۲ متر عرضه می‌شوند. پروفیل چارچوبی نیز دسته‌ی سوم پروفیل‌هاست که برای ساخت چارچوب استفاده می‌شود. تفاوت آن با لنگه دری این است که چارچوبی برای درهای چوبی و MDF کاربرد دارد و البته تک‌لبه‌ای است. چارچوبی خود چهار گونه‌ی رومی، فرانسوی، مکزیکی و ساده دارد.

03 روش ساخت پروفیل در و پنجره هافمن

ابتدا بهترین متریال انتخاب می‌شود. ورق‌های متریال در اندازه‌ها و انواع گوناگونی ساخته می‌شوند. سپس ورق‌های متریال وارد کارگاه ساخت پروفیل می‌شود. پروفیل‌ها را برش می‌دهند و سپس ورق به نوار تبدیل می‌شود. در مرحله آخر به نوارها شکل‌های خاصی متناسب با کاربردشان داده می‌شود.

04 چند جنس پروفیل در و پنجره وجود دارد و کدام بهتر است؟

پروفیل در و پنجره از متریال‌ها و جنس‌های گوناگونی درست می‌شود و هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارد. یو پی وی سی یکی از این متریال‌ها است که مقاومت بالایی در برابر گرما و نور دارد و زنگ نمی‌زند. فولاد یکی دیگر از این متریال‌هاست که از در دو نوع ورق سرد و گرم ساخته می‌شود. پروفیل آلومینیم یکی از متداول‌ترین پروفیل های در و پنجره در ساختمان‌سازی است که رقیب اصلی پروفیل UPVC به شمار می‌رود. متریال دیگر، کامپوزیت است که ترکیب پلاستیک تقویت‌شده با الیاف شیشه است و همچنین پروفیل‌های چوبی نیز وجود دارند.

پروفیل در و پنجره چیست؟

uPVC مخفف پلی وینیل کلراید است، پروفیل یو پی وی سی گزینه ای مقرون به صرفه، بادوام و از نظر صرفه جویی اقتصادی بسیار کارآمد هستند. در پاسخ به این سوال که پروفیل در و پنجره چیست می توان به چندین ظاهر مختلف و کیفیت پروفیل ها اشاره کرد.

قیمت پروفیل در و پنجره

قیمت پروفیل در و پنجره به پارامترهایی مثل طول، ضخامت، وزن و سایز قوطی وابسته است. از دلایل مهم و تاثیر گذار بر روی نمای کلی و هزینه تمام شده یک ساختمان قیمت پروفیل در و پنجره است. تناسب قیمت با کارایی و ویژگی های محصول از عوامل موثر در انتخاب برند هافمن است.

از ویژگی های پروفیل در پنجره هافمن می توان به توانایی تحمل سنگینی شیشه‌های در و پنجره عایق، تولید با بهترین متریال و در شرایط ایده‌آل، مقاوم در برابر رطوبت، نور خورشید و تغییرات دما اشاره کرد.

قیمت پروفیل در و پنجره امروز هافمن را می‌توانید با شماره ۱۶۴۴ از سراسر ایران تماس بگیرید تا کارشناسان هافمن شما را در زمینه هزینه‌ها راهنمایی کنند.

انواع پروفیل درب و پنجره

محصولات پروفیل هافمن به چهار دسته‌ی ۶۰ میلی‌متری، ۷۰ میلی‌متری، کمکی، و کشویی تقسیم می‌شوند. در دسته‌ی ۶۰ و ۷۰ میلی‌متری مدل‌های فریم پنجره، فریم پهن، لنگه پنجره، پروفیل میانی، لنگه بیرون بازشو درب، زهوار شیشه تک‌جداره، پروفیل لوله، پروفیل اتصال و ... وجود دارند. در دسته‌ی کمکی مدل پانل و در دسته‌ی کشویی فریم جفت ریل، فریم تک ریل، کاور فریم کشویی، آداپتور لنگه کشویی و ... یافت می‌شوند. در ادامه انواع پروفیل درب و پنجره را نام می‌بریم.

پروفیل لنگه و فریم کشویی هافمن

از پروفیل لنگه و فریم کشویی برای ساخت و تولید ستون و کلاف پنجره های کشویی استفاده می شود.

پروفیل میانی هافمن

پروفیل میانی کاربردهای فراوانی در تولید ستون پنجره ها و در بیشتر فریم در ها دارد.

پروفیل لنگه در

پروفیل لنگه در پروفیلی بزرگ که در تولید لنگه در مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل زهوار

همانطور که از اسم این پروفیل مشخص است در ساخت و ساز زهوار ها و نگه داشتن شیشه از آن استفاده می کنند.

پروفیل در و پنجره هافمن تغییر رنگ ندارد چرا که رنگ کاری مجدد بر روی پروفیل ها و قاب در و پنجره ها امری اشتباه است، همچنین امکان تعویض یراق آلات بر روی پروفیل های هافمن امکان پذیر است و در صورت خرابی آنها می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

نحوه تولید پروفیل درب و پنجره

در پاسخ به این سوال که نحوه تولید پروفیل های درب و پنجره چگونه است، می توان به کارخانه بزرگ هافمن در تبریز و شهرکرد اشاره کرد که از سال 1386 در خط تولیدی به مساحت شش هزار متر مربع در تبریز و چهار خط اکسترودر، کار خود را شروع کرده است. هافمن، با اجرای طرح توسعه شرکت پنج خط جدید اکسترودر به خط تولید سالانه 17000 تن تولید دارد.

نحوه تولید پروفیل به دلیل حساس بودن اجزای تشکیل دهنده آن، نیازمند تیم تخصصی و حرفه ای است. هافمن با داشتن تیم متخصص در جهت ساخت محصولات با کیفیت و مقاوم تلاش می کند و از بهترین فرمولاسیون استفاده می کند.

فرایند تولید پروفیل در و پنجره شامل دو مرحله است؛ مرحله میکس مواد و مرحله اکستروژن مواد اولیه. این دو مرحله در کارخانه هافمن به بهترین نحو انجام می شود و محصولات با کیفیت خروجی کار این تیم است.

وزن پروفیل درب و پنجره

روش های گوناگونی برای اندازه گیری وزن پروفیل در و پنجره وجود دارد اما بهترین فرمول برای محاسبه آن فرمول زیر است.

پروفیل ها بر اساس طول، نوع ساختار و ضخامت آن محاسبه می شوند که در فرمول مقابل هم مشاهده می کنید.

تعداد * طول به کار رفته بر اساس متر * وزن مخصوص پروفیل بر اساس کیلوگرم= وزن پروفیل کیلوگرم

ابعاد پروفیل درب و پنجره

ابعاد پروفیل در و پنجره به جنس و نوع پروفیل ها بستگی دارد، فولاد، پی وی سی یا یو پی وی سی، آلومینیوم، کامپوزیت و چوب از انواع پروفیل ها هستند که هر کدام در ابعاد و وزن های مشخص تولید و عرضه می شوند.

همانطور که می دانید پنجره یو پی وی سی مزایا و کیفیت بهتری نسبت به سایر مدل ها دارد و در حال حاضر پروفیل UPVC پر طرفدار ترین نوع درب و پنجره است. جهت مشاوره، استعلام قیمت و تعویض پروفیل در و پنجره می توانید از خدمات هافمن استفاده کنید.

مشاهده محصولات هافمن
مشاهده محصولات
برای خانه‌ای رویایی‌تر، مشاوره رایگان از هافمن بگیرید.
مشاوره رایگان