در و پنجره‌  upvc ؛ مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست

در و پنجره‌ upvc ؛ مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست

خلاصه:
انتشار گرد و غبار ناشی از عملیات ساختمانی، میزان مواد اولیه و انرژی مصرف شده در فرآیند تولید مواد و مصالح ساختمانی، آلودگی‌های گازی و ذرات معلق پخش شده در هوای ناشی از حمل و نقل مصالح ساختمانی و تولید زباله‌های ساختمانی تجدید‌ناپذیر از جمله آسیب‌هایی است که در صنعت ساختمان‌سازی به محیط زیست وارد می‌شود.پروفیل‌ در و پنجره‌‌های یو پی وی سی محصولی است که نتیجه در نظر گرفتن همین دغدغه زیست محیطی و تولید مواد سازگار با محیط زیست است.
1399/04/24

با گسترش صنعت ساختمان‌سازی و بالا رفتن سطح درخواست مردم در زمینه استفاده از انواع متریال ساختمانی و میزان آسیب‌هایی که این صنعت به محیط زیست وارد می‌کند رو به افزایش است. انتشار گرد و غبار ناشی از عملیات ساختمانی، میزان مواد اولیه و انرژی مصرف شده در فرآیند تولید مواد و مصالح ساختمانی، آلودگی‌های گازی و ذرات معلق پخش شده در هوای ناشی از حمل و نقل مصالح ساختمانی و تولید زباله‌های ساختمانی  تجدید‌ناپذیر از جمله آسیب‌هایی است که در صنعت ساختمان‌سازی به محیط زیست وارد می‌شود. البته به صورت همزمان در کشورهای توسعه یافته، لزوم تولید مصالح ساختمانی پایدار و سازگار با محیط زیست نیز مورد توجه قرار گرفت؛ طراحی مصالح ساختمانی‌ای که کمتر به محیط زیست آسیب برسانند و به چرخه تولید بازگردند نیز در دستور کارشان قرار گرفت. پروفیل‌ در و پنجره‌‌های یو پی وی سی محصولی است که نتیجه در نظر گرفتن همین دغدغه زیست محیطی و تولید مواد سازگار با محیط زیست است.
 

مواد اولیه‌ای که به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند

پلی وینیل کلرید، ماده مصنوعی که برای ایجاد یک پنجره یو پی وی سی استفاده می شود؛ ماده‌ای کاملاً تمیز و ایمن است که با سنتز کلرید سدیم، گاز و نفت تشکیل می‌شود. پروفیل­ها می‌توانند کاملاً از مواد خام ساخته شده باشند یا دارای یک هسته از ضایعات یا مواد بازیافتی باشند که این هسته می‌تواند توسط پی وی سی سخت و به وسیله کواکستروژن پوشش داده شده باشد.

پروفیل‌ یو پی وی سی نسبت به دیگر مواد ساختمانی به مواد اولیه کمتری نیاز دارد و با ماندگاری بالا و نیاز کم به مراقبت و نگه‌داری به انتخابی درست برای حفظ محیط زیست بدل شده است.

ماندگاری پروفیل‌های یو پی وی سی در بیشتر اوقات به بالای چهل سال نیز می‌رسد؛ این نوع از در و پنجره در برابر تغییرات آب و هوا، نور خورشید و بر اثر گذشت زمان به ندرت دچار فرسایش و خوردگی شیمیایی می‌شوند. اگر برای شما مهم است که شهروندی مسئولیت‌پذیر باشید و در تلاش برای حفظ منابع محیط زیست هستید، در انتخاب و خرید در و پنجره یو پی وی سی تردید نکنید.

 

تاثیرات در و پنجره یو پی وی سی در حفظ انرژی

  با نصب و جایگزینی یک در وپنجره یو پی وی سی با در و پنجره‌ای چوبی، آهنی یا آلمینیومی تا ٤٠ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود و انتشار آلودگی صوتی در محیط کمتر می‌شود. چند کاناله بودن ساختار داخلی پروفیل‌ها و استفاده از پنجره‌های دوجداره به عایق‌بندی هر چه بیشتر کمک می‌کند و مانع از هدر رفت انرژی می‌شود. در نهایت اگر همیشه در زمستان‌ها گرمای محیط خانه حفظ شود، دیگر نیازی به افزایش استفاده از تجهیزات گرما زا نیست، این مسئله درباره استفاده از این تجهیزات در فصول گرم سال نیز صادق است.

پسماند‌ یو پی وی سی قابل بازیافت است

علاوه بر اینکه در و پنجره یو پی وی سی ماندگاری بالایی دارد و تا سالیان سال می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، این مواد هنگام بازیافت نیز یکبار دیگر به چرخه تولید در صنعت ساختمان‌سازی برگردانده می‌شوند و در تولید انواع مصالح، لوله‌های آب و فاضلاب و مواد دیگر صنعتی به­ کار می‌روند.

طبیعت و زمین امانتی است که از آینده‌ در اختیار ما گذاشته شده است؛ با انتخاب آگاهانه و استفاده صحیح از  مواد تشکیل دهنده نیازهای مصرفی‌مان در زندگی، باید مراقب این امانت باشیم.

1399/04/24

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید