آیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره امکان پذیر است؟

آیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره امکان پذیر است؟

خلاصه:
اگر سر و صدای محیط، آلودگی هوا و وجود گرد و غبار، سرما و گرما و ... باعث آزار و اذیت شما می شود یکی از راه حل ها برای فرار از این مشکلات استفاده از در و پنجره ی مناسب است.
1399/07/14

 اگر سر و صدای محیط، آلودگی هوا و وجود گرد و غبار، سرما و گرما و ... باعث آزار و اذیت شما می شود یکی از راه حل ها برای فرار از این مشکلات استفاده از در و پنجره ی مناسب است. وجود در و پنجره های دوجداره و سه جداره امروزه توانسته بخش عظیمی از این مشکلات را برطرف سازد.

پنجره دوجداره و سه جداره چه کمکی به شما می کند؟

"پنجره دوجداره و سه جداره" به دلیل ساختار ویژه ی خود که شامل دو یا سه لایه شیشه با ضخامت های مختلف، گاز آرگون تزریق شده بین شیشه ها، پروفیل، یراق آلات و لاستیک است می تواند تا حد زیادی در داشتن محیطی آرام و سالم به شما کمک کند.

یکی از کارایی های پنجره های دوجداره و سه جداره جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی ها به داخل محیط است. اگر شما در محدوده ای کار یا زندگی می کنید که آلودگی هوا و گرد و غبار موجود می تواند باعث آسیب به سلامت شما شود استفاده از پنجره دوجداره می تواند تاثیر ویژه ای در جلوگیری از ورود این آلودگی ها داشته باشد.

هر چه این آلودگی ها بیشتر باشد باید از محصولی تقویت شده تر با لاستیک ها و ساختاری قوی تری استفاده شود تا میزان نفوذ آلودگی به حداقل برسد. خوب است بدانید در و پنجره ای که از "پروفیل upvc" با کیفیت و مرغوب ساخته شده باشد در برابر این آلودگی ها تغییر رنگ نخواهد داشت و کیفیت خود را حفظ می کند.

آیا می توان پنجره دو جداره را به پنجره سه جداره تبدیل کرد؟

تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره

شاید گمان کنید که امکان تبدیل پنجره دو جداره به سه جداره برای شما فراهم است اما اینطور نیست. به دلیل ساختار و ماهیت ویژه هر کدام از این در و پنجره ها امکان تبدیل پنجره دو جداره به سه جداره فراهم نیست و اگر احساس نیاز به یک پنجره با کارایی بیشتر دارید باید اقدام به تعویض در و پنجره کنید.

چرا امکان تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره وجود ندارد؟

یکی از اصلی ترین دلایل، پروفیل به کار رفته برای در و پنجره است. با توجه به نوع در و پنجره، ضخامت، تعداد و وزن شیشه های به کار رفته در محصول و مواردی از این دست ضخامت پروفیل و گالوانیزه های به کار رفته متفاوت خواهد بود. پروفیل مناسب در و پنجره دوجداره تحمل وزن پنجره سه جداره و شیشه های آن را ندارد و امکان اضافه کردن یک لایه شیشه وجود ندارد از طرفی دیگر از نظر فنی ساختار قاب پنجره به گونه ای نیست که بتوان یک لایه شیشه به آن اضافه و یا از آن کم کرد و محصول نهایی کارایی داشته باشد.

همچنین یراق آلات مناسب برای هر یک از پنجره های دوجداره و سه جداره متناسب با وزن در و پنجره و امکانات و کارایی آن متفاوت خواهد بود و در هر مدل از انواع در و پنجره ها باید یراق آلات و تجهیزات مناسب استفاده شود.

مواردی که پیش از این عنوان شد نشان می دهند که باید در انتخاب در و پنجره دقت کرد و شرایط محیطی را به خوبی بررسی کرد زیرا "تبدیل در و پنجره دو جداره به سه جداره" و بالعکس امکانپذیر نیست و اگر در زمان انتخاب و خرید به خوبی دقت نشود نتیجه مطلوب نخواهد بود.

 

جلوگیری از هدر رفتن انرژی پنجره دو جداره و سه جداره

از طرفی دیگر در و پنجره دوجداره می تواند از نفوذ و خروج سرما و گرما نیز جلوگیری کند و در مصرف انرژی و صرفه جویی در آن تاثیر خوبی داشته باشد. هر چقدر لاستیک های به کار رفته در این ساختار جنس خوبی داشته باشند و در و پنجره شما به درستی دو یا سه جداره شده باشد، این محصول می تواند وظایف خود را به عنوان یک عایق به بهترین شکل ایفا کند.

خوب است بدانید در صورتی که میزان سرما و گرما در محل زندگی یا کار شما بیشتر از حد نرمال است و پنجره دوجداره پاسخگوی نیاز شما نیست، یک راه حل دیگر استفاده از پنجره سه جداره است. در حقیقت با تقویت کردن پنجره دوجداره کارایی آن افزایش می یابد.

یکی دیگر از مشکلاتی که پنجره دوجداره آن را حل می کند. وجود سر و صدای بیش از حد می باشد. در حقیقت پنجره دوجداره و سه جداره می تواند به عنوان عایق صدا نیز کارایی داشته باشند. در حالت عادی یک پنجره دو جداره با کیفیت قابلیت جلوگیری از نفوذ صدا به داخلی محیط و یا خروج صدا از محیط را به خوبی دارد. اما اگر باز هم به دلیل شرایط خاص محیطی، استفاده از در و پنجره در محیط کارگاهی با صداهایی فراتر از حد نرمال و .... پنجره دوجداره پاسخگوی نیاز شما نبود، باید به سراغ پنجره های سه جداره رفت. پنجره سه جداره به دلیل افزایش شیشه های به کار رفته در آن می تواند به عنوان یک عایق قوی بسیار خوب عمل کند.

 انتخاب در و پنجره دو جداره و سه جداره

مواردی که در هنگام انتخاب در و پنجره باید به آنها توجه کرد:

اگر احساس نیاز به پنجره سه جداره دارید باید توجه کنید که دیوارها توانایی تحمل بار و وزن این پنجره را دارند یا خیر. زیرا پنجره سه جداره وزن بالایی دارد و عدم توجه به این نکته می تواند مسئله ساز شود.
از طرفی دیگر دقت کنید میزان آلودگی های محیطی، سر و صدا و سرما و گرما چقدر است. اگر در شرایط متعادلی هستید یک پنجره دوجداره نیز می تواند برای شما مناسب باشد. به این مسئله به خوبی دقت کنید زیرا پنجره سه جداره قیمت بیشتری دارد و عدم توجه به شرایط برای شما هزینه ی بیشتری را در بر دارد.

تمام مواردی که گفته شد توسط کارشناسان هافمن قابل بررسی و مشاوره هستند. متخصصین ما در هافمن می توانند به خوبی محل مورد نظر شما بررسی کرده و مشاوره های لازم برای انتخاب محصولی مناسب را به رایگان در اختیار شما قرار دهند.

 
 
 
 
1399/07/14

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید