انواع پنجره‌ چوبی و کاربرد های آن

انواع پنجره‌ چوبی و کاربرد های آن

خلاصه:
پنجره های چوبی به خانه شما ظرافت و جذابیتی خاصی می بخشند، با کمی دقت، پنجره‌های چوبی می‌توانند گزینه بسیار با دوامی برای خانه شما باشند، به این معنی که برای سال‌ها نگران تعویض پنجره‌ها نخواهید بود.
1401/06/15

پنجره های چوبی به خانه شما ظرافت و جذابیتی خاصی می بخشند، با کمی دقت، پنجره‌های چوبی می‌توانند گزینه بسیار با دوامی برای خانه شما باشند، به این معنی که برای سال‌ها نگران تعویض پنجره‌ها نخواهید بود.

برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پنجره های چوبی انتخاب مناسبی برای خانه شما هستند یا پنجره دوجداره؟ ادامه مطلب را دنبال کنید.
 

انواع چوب برای پنجره های چوبی

هنگام انتخاب نوع چوب برای پنجره های خود بهتر است چند گزینه متفاوت را در نظر بگیرید.

پنجره های چوبی نرم

چوب نرم اغلب بسیار ارزان‌تر از چوب سخت است و مناسب خانه‌های مدرن است. ممکن است روی آن لکه هایی داشته باشد، اما معمولاً رنگ می شوند و هر چند سال یک بار نیاز به پوشش تازه دارند. پایدارترین و بادوام ترین نوع چوب نرم، صنوبر داگلاس است.

پنجره های چوبی سفت

چوب سخت نسبت به چوب نرم پایدارتر و بادوام تر است زیرا روند تولید این چوب کندتر است. بلوط یک انتخاب محبوب از چوب سخت است.

پنجره های بلوط

چوب بلوط از چوب های بسیار گران به شمار میآید، پس چرا بلوط را انتخاب کنیم؟ در ازای قیمت بالای بلوط این چوب دارای مزایای زیادی مانند پایداری و بادوام بالا است که آن را به گزینه ای ایده آل برای پنجره های شما تبدیل می کند.

مزایای پنجره های چوبی

پنجره های چوبی می توانند مزایای بالقوه زیادی را برای بیرون و داخل خانه شما به ارمغان بیاورند، در ادامه برخی از مزایای پنجره های چوبی را بررسی میکنیم.

عمر طولانی

چوب عمر بسیار طولانی دارد و می تواند تا 60 سال بخشی از خانه شما باشد.

سازگار با محیط زیست

چوب برخلاف سایر پنجره ها «مانند پنجره یو پی وی سی» ماده کاملا طبیعی است. در برخی موارد، درختان برای جایگزینی الوار مورد استفاده برای تولید پنجره ها دوباره کاشته می شوند.

بهره وری انرژی

اگر کاهش کربن و کاهش تاثیر گازهای گلخانه برای شما مهم است، با پنجره های چوبی گام های بزرگی در این زمینه خواهید برداشت. با طول عمر بالای 60 سال پنجره های چوبی، می توانید خروجی CO2 خانه خود را کاهش دهید.

عایق

چوب به عنوان یک عایق عالی عمل می کند که به حفظ گرمای داخل و جلوگیری از خروج آن کمک می کند.

انتخاب های زیادی در مورد طرح و جنس درب و پنجره چوبی گرفته تا رنگ آن وجود دارد. بدون توجه به جنس پنجره، تمامی پنجره ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارد تا بتوانید حداکثر استفاده را ببرید. در صورتی که برای پنجره‌های چوبی خود وقت بگذارید، می‌توانید سال‌های زیادی از آن‌ها استفاده کنید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای نگهداری از درب و پنجره چوبی خود انجام دهید:
  • تمیز کردن چوب با یک پارچه خشک هر چند ماه یکبار برای از بین بردن هرگونه کثیفی و گرد و غبار می تواند به جلوگیری از ایجاد کپک کمک کند.
  • اگر می خواهید چوب را رنگ کنید، از رنگ محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید که نور خورشید را برای محافظت از چوب مسدود می کند.
  • به یاد داشته باشید که قبل از نصب فریم ها، خود پنجره ها را تمیز کنید زیرا ممکن است کثیفی از شیشه وارد فریم شود.
پنجره های چوبی ارزش نگهداری بالایی دارند، در صورتی که مراقبت صحیح و درستی از آن ها شود.

تعویض پنجره چوبی قدیمی

اگر داشتن پنجره‌های چوبی را دوست دارید اما در مورد تعمیر و نگهداری طولانی‌مدت فکر شما را درگیر کرده است، پنجره‌های کامپوزیت ممکن است گزینه خوبی باشد. پنجره های کامپوزیتی هسته چوبی (نرم یا چوب سخت) دارند ولی روکش خارجی آن از آلومینیوم ساخته شده است. این مدل پنجره ها نه تنها به نگهداری کمتری نیاز دارند، بلکه آلومینیوم این پنجره ها را بسیار بادوام می کند. به این مدل پنجره ها، پنجره چوبی مدرن نیزگفته میشود.
 
 
 
1401/06/15

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید


بهترین فرصت برای خرید و تعویض پنجره UPVC