چگونه پنجره را برای باران درزگیری کنیم؟

چگونه پنجره را برای باران درزگیری کنیم؟

خلاصه:
آب در نقاط مختلف پنجره شما نفوذ می کند؟ احتمالاً زمان آن رسیده است که دوباره آن را مهر و موم کنید. هنگامی که درزگیر شروع به کنده شدن می کند، آب می تواند به سمت داخل بلغزد و به بخشی از قاب پروفیل شما آسیب برساند یا حتی باعث پوسیدگی قاب شما شود. گاهی اوقات، قطرات باران با چنان نیرویی به پنجره برخورد می‌کنند که می‌شکنند و باعث نشت روی سطح آن می‌شوند.
1401/06/30

آب در نقاط مختلف پنجره شما نفوذ می کند؟ احتمالاً زمان آن رسیده است که دوباره آن را مهر و موم کنید. هنگامی که درزگیر شروع به کنده شدن می کند، آب می تواند به سمت داخل بلغزد و به بخشی از قاب پروفیل شما آسیب برساند یا حتی باعث پوسیدگی قاب شما شود. گاهی اوقات، قطرات باران با چنان نیرویی به پنجره برخورد می‌کنند که می‌شکنند و باعث نشت روی سطح آن می‌شوند. پس از آن، آب می‌تواند با رد شدن از  قاب درها و طاقچه‌ها به مکان‌های دیگر در خانه یا محل کار شما نفوذ کند و خانه را خیس کند.


 

اصلی ترین دلایل نشت آب باران

اغلب نشت پنجره در هنگام بارندگی در نتیجه نصب بد پنجره یا ساخت و ساز نامناسب پیش می آید. بدترین زمان برای پی بردن به نشتی پنجره در طوفان شدید باران است. اگر بتوانید مشکل را زودتر برطرف کنید، یکپارچگی پنجره و همچنین چوب یا پروفیل upvc اطراف آن را حفظ خواهد کرد.
·         طراحی ضعیف و نصب ضعیف فلاشینگ هایی که پنجره را از تماس رطوبت با شیشه از زیر و نفوذ به شکاف های بین آجرها، بلوک های خاکستری، کناره های تخته ای و غیره محافظت می کند.
·         ترک هایی که به آب اجازه می دهند در اطراف لبه های قاب جایی که سطح لبه بالایی بالای لبه پایینی بدنه است، چکه کند.
·         علت اصلی نشتی پنجره شل بودن درزگیر است.
·         استفاده از نوع نادرست درزگیر نیز می تواند فوراً باعث نشتی آب شود. درزگیر اکریلیک بهترین نوع برای استفاده در پنجره ها و و در هاست. سیلیکون های سنتی و درزگیرهای با کیفیت پایین می تواند از قاب پنجره جدا شده و شل شود.
·         پنجره های تک جداره به آب اجازه می دهند بسیار راحت تر از آن عبور کند، زیرا مانع کمتری ایجاد می کنند. پنجره های دوجداره دوام و ساختار بیشتری دارند، بنابراین به راحتی ترک نمی خورند. آنها همچنین عایق بی نهایت بهتری دارند، بنابراین دلایل کافی برای ارتقاء وجود دارد. 
·         همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، ترک خوردن پنجره ها یکی دیگر از دلایل رایج نشتی پنجره ها در هنگام طوفان باران است. آنها با بادهای شدید و با گذشت زمان بسیار بدتر می شوند، بنابراین بهتر است ترک را در اسرع وقت با مواد رزین تعمیر کنید. 
·         اگر به اندازه کافی به پنجره ای برخورد کنید، درزگیر ممکن است مهر و موم خود را از دست بدهد. ممکن است با نگاه کردن به آن چیزی متوجه نشوید، اما آب شروع به ریختن به طرف دیگر می کند. متأسفانه، ممکن است مجبور شوید خیلی زودتر از آنچه در ابتدا فکر می کردید، درزگیر را تعمیر کنید.

مراحل درزگیری پنجره

نشت های جزئی آب می تواند با ضعیف شدن پروفیل اطراف پنجره به مشکلات جدی تبدیل شود. با گذشت زمان، یک قطره کوچک می تواند باعث پوسیدگی کل قاب پنجره شود و آن را از دیوار جدا کند. در ادامه مراحل درزگیری را نام میبریم.
·         درزگیر قدیمی را با یک چاقوی قوی بردارید. 
·         محل را با پارچه خشک پاک کنید.
·         صبر کنید تا خشک شود (اگر باران می بارد از برزنت استفاده کنید).
·         یک لایه مواد نازک از درزگیر در اطراف پنجره بمالید.
·         اجازه دهید خشک شود و حداقل 24 ساعت قبل از برداشتن برزنت خشک شود.


 

نحوه درزبندی پنجره قدیمی

اگر پنجره‌هایی دارید که تا حدی در معرض نور خورشید هستند در حالی که قسمت‌های بالایی آن در معرض نور خورشید نیستند، احتمال زیادی وجود دارد که ابتدا قسمت پایینی آن ترک بخورد. وقتی این کار انجام شد، ممکن است وسوسه شوید که کل درزگیر را تعویض کنید. در این حالت می توانید یه درزگیر با کیفیت تهیه کنید و مراحل را طی کنید. 

زمان تعویض درزگیر کهنه

در صورت نشتی آب از پنجره اگر بدانید علت چیست، در کوتاه ترین زمان می توانید راه حلی پیدا کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، ممکن است خود پنجره مشکل داشته باشد. میانگین تعویض پنجره در یک خانه بین 15 تا 20 سال است. اگر با تمیز کردن و تعویض درزگیر هر پنج سال یک بار از پنجره‌های خود مراقبت کنید، در این بین لازم نیست نگران چیز دیگری باشید. متاسفانه، مراقبت نادرست و بی توجهی می تواند باعث شکستن آسان پنجره ها شود. اگر آن طور که باید آب بندی نکنید، ترک هایی ایجاد می شود و شیشه از دوام کمتری برخوردار می شود. با ورود رطوبت، کپک ایجاد می شود و چوب و پروفیل upvc اطراف پنجره پوسیده می شود. حتی با تمیز کردن منظم پنجره های خود با پاک کننده، از ترک خوردن آن جلوگیری می کنید. گرد و غبار و کثیفی که ایجاد میشود باعث می شود پوسته بیرونی پروفیل پنجره نازک شود! سعی کنید حداقل دو بار در ماه (بهترین حالت هفته ای یک بار) پنجره های خود را پاک کنید.
هنگامی که پنجره شما در یک طوفان باران نشت می کند، می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. نه تنها باعث دردسر می شود، بلکه می تواند باعث ایجاد کپک، موریانه و پوسیدگی شود. با استفاده مجدد و نصب درزگیر و تمیز نگه داشتن پنجره های خود میتوانید محیطی خشک را در اطراف قاب پنجره خانه خود ایجاد کنید.


1401/06/30

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید


بهترین فرصت برای خرید و تعویض پنجره UPVC