مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان

مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان

مراسم اعطای مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه ای استان در محل شرکت هافمن با حضور مدیرعامل شرکت هافمن، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی دیگر از مسئولین در محل این شرکت برگزار شد.
1401/12/03

متن خبر

اعطای مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان


نصر، مراسم اعطای مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه ای استان در محل شرکت هافمن برگزار شد.
به گزارش نصر، مراسم اعطای مجوز بین کارگاهی شرکت هافمن و اداره آموزش فنی و حرفه ای استان در محل شرکت هافمن با حضور مدیرعامل شرکت هافمن، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی دیگر از مسئولین در محل این شرکت برگزار شد.


 
محمد حمیدیه، مدیر عامل شرکت هافمن در این جلسه با تقدیر از اقدامات اداره آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: باتوجه به نیاز مبرم به نیروی تخصصی کار با بخش های مختلفی همچون دانشگاه ها و فنی و حرفه ای استان صحبت هایی انجام شد ولی آنطور که باید نتیجه ای دریافت نشد و نیروی کار متخصص که مورد نیاز است، جذب نشده است.


 
وی در ادامه افزود: برخلاف استان آذربایجان شرقی تقاضا برای برگزار دوره های آموزشی در استان هایی همچون زنجان بسیار بالاست و چند دوره در این استان برگزار شد و موارد مشابه دیگر در استان های البرز و کردستان انجام شده است.
حمیدیه با بیان اینکه کمبود نیروی کار ماهر یکی از بزرگترین معضلات کشور است، خاطر نشان کرد: متاسفانه از سال های قبل کمبود نیروی تخصصی بسیار احساس می شود و به نظر می رسد تا ده سال آینده نیروی کار ماهر دستمزدی بیشتر از یک پزشک داشته باشد. با این وجود همچنان تراکم در اقشاری که تمایل به تحصیلات دارند بیشتر از کسانی هستند که به دنبال مهارت هستند و حتی برخی افراد شغل های اجدادی خود را هم رها کرده و به تحصیل ادامه می دهند.


 
 
مدیرعامل هافمن با اشاره به این مشکل در تمامی واحد های تولیدی کشور تصریح کرد: درحالی که یکی از بزرگترین مشکلات کشور پیدا کردن کارگر ساده است، آمار بیکاری ها نیز در این کشور بالاست که بخشی از این موضوع به آموزش فنی و حرفه ای است که با نیاز سنجی از مراکز صنعتی نیروی کار را برای این مراکز فراهم کند. 
در ادامه علی مشایخی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هم در این جلسه با ابراز خرسندی و استقبال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعطای این مجوز به شرکت هافمن خبر داد و گفت: پس از اعلام این خبر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند بایستی اولین مجوز آموزشگاه نوع الف درب و پنجره کشور به شرکت هافمن اختصاص داده شود که در استان فقط شرکت تراکتورسازی ایران شرایط دریافت این مجوز را داشت.


 
وی در ادامه افزود: در سال پیش رو اولین آموزشگاه نوع الف حوزه درب و پنجره سازی افتتاح خواهد شد و در اولین سفر معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این اقدام شرکت هافمن تشکر خواهند کرد.


 
مشایخی با اشاره به نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اگر در گام اول انقلاب اسلامی نهضت سوادآموزی اولویت داشت، هم اکنون صنایع دنبال نیروی ماهر، متعد و متخصص هستند که این سه الگو برای فنی و حرفه ای بوده است که سعی می شود توسط صنایع آموزش داده شود. بنابراین سیستم آموزشی دوگانه هم تعریف شده است تا 30 درصد آموزش در مراکز فنی و حرفه ای و 70 درصد در محیط های صنعتی صورت گیرد.
 
1401/12/03
نظراتثبت نظر
نظر خود را ثبت کنید