درب مناسب سرویس بهداشتی

درب مناسب سرویس بهداشتی

خلاصه:
انتخاب درب برای سرویس بهداشتی کمی مشکل است. در این محیط رطوبت و حرارت اغلب اوقات بالا است و احتمال پوسیدگی درب‌های چوبی و خراب شدن درب‌های آلومینیومی هم همیشه وجود دارد. اما چه دربی برای سرویس بهداشتی مناسب است؟ درب سرویس بهداشتی pvc جزو گزینه‌هایی است که ضد آب و ضد رطوبت هستند، شیک طراحی می‌شوند و دچار پوسیدگی هم نمی‌شوند.
1402/05/18

انتخاب درب برای سرویس بهداشتی کمی مشکل است. در این محیط رطوبت و حرارت اغلب اوقات بالا است و احتمال پوسیدگی درب‌های چوبی و خراب شدن درب‌های آلومینیومی هم همیشه وجود دارد. اما چه دربی برای سرویس بهداشتی مناسب است؟ درب سرویس بهداشتی pvc جزو گزینه‌هایی است که ضد آب و ضد رطوبت هستند، شیک طراحی می‌شوند و دچار پوسیدگی هم نمی‌شوند. اما این درب‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟ چرا محبوب‌اند و .... در این مطلب کامل در مورد این موارد صحبت خواهیم کرد.


 

انواع درب سرویس بهداشتی

درب‌ها یکی از مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند. شکل ظاهری و حتی رنگی که دارند، به طور مستقیم بر روی ظاهر بخش داخلی تاثیر می‌گذارد. در گذشته تا به امروز، از درب‌های مختلفی برای سرویس‌های بهداشتی استفاده شده است.
اولین درب‌ها، چوبی بودند. این درب‌ها بسیار سنگین وزن بودند، دچار رنگ‌پریدگی می‌شدند، موریانه به آن‌ها حمله می‌کرد، بدتر از همه دچار پوسیدگی و خرابی می‌شد و بعد از چند سال باید به طور کامل آن را عوض می‌کردند.
بعد از گذر سال‌ها، درب‌های چوبی جای خود را به درب‌های آلومینیومی دارند. درب‌هایی که حرارت و سرما را به راحتی عبور می‌دادند و صادقانه بگویم، از نظر ظاهری اصلا زیبا نبودند. خیلی زود این درب‌ها هم از رده خارج شدند.
نسل بعدی درب‌هایی که برای سرویس‌های بهداشتی تولید شدند، بیشتر دارای رنگ سفید بوند. ترکیبی از آلومینیوم، شیشه و چوب بودند. هنوز هم این نوع طراحی از زیبایی فاصله زیادی داشتند. فریم آلومینیومی شاید از پوسیدگی جلوگیری می‌کرد، اما بخش چوبی درب، مستحکم نبود و گاهی شاهد شکستگی در آن بودیم.
اما حالا با نسل جدیدی از درب‌های مخصوص سرویس‌های بهداشتی رو‌به‌رو هستیم. درب‌هایی که با خیال‌ راحت سالیان طولانی از آن استفاده می‌کنید. به زیبایی دکوراسیون داخلی کمک می‌کنند، کپک نمی‌زنند، موریانه به آن‌ها حمله نمی‌کند و عایق حرارت و ضد آب هستند.
این درب‌ها دارای پروفیل یو پی وی سی هستند و مهم‌تر از همه بسیار مقاوم عمل‌ می‌کنند. این درب‌ها نسل جدیدی از درب‌های سرویس بهداشتی هستند که کامل فضای داخلی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.


 

چرا درب‌های قدیمی منسوخ شدند؟

قطعا صنعت ساختمان‌سازی به سوی پیشرفته شدن، بهتر شدن، زیباتر و کاربردی‌تر شدن میل می‌کند. این صنعت رقابتی در پی ارائه محصولاتی است که در کنار زیبایی و کاربردی بودنشان، دوام طولانی داشته باشند. درب‌های سرویس بهداشتی هم شامل این قوانین می‌شوند. از این رو دلایل زیادی برای از رده خارج شدن درب‌های قدیمی وجود دارد.
·   تغییر دیزاین داخلی خانه‌ها:
خانه‌ها امروزه مدرن شده‌اند و از طراحی قدیمی گذشته فاصله زیادی دارند. از این رو مردم ترجیح می‌دهند از المان‌های زیبا و جذاب برای بخش داخلی خود استفاده کنند.
·    از ترند خارج شدن درب‌های قدیمی:
طراحی دکوراسیون داخلی دستخوش تغییرات زیادی شده و نمی‌توان منکر این تغییرات شد. درب‌های قدیمی شاید زمانی ترند بودند ولی حالا از این وضعیت خارج شده و جای خود را به محصولاتی مدرن‌تر و کاربردی‌تر داده‌اند.
·     مناسب نبودن برای سرویس بهداشتی:
وقتی از مناسب نبودن صحبت می‌کنیم، منظورمان کاربردی نبودنشان است. سرویس‌های بهداشتی به درب‌هایی نیاز دارند که در برابر رطوبت و تغییرات دمایی مقاوم باشند. ازاین‌رو درب‌های قدیمی به دلیل پوسیدگی زود هنگام و خراب شدن‌های پی‌درپی از رده خارج شده و جای خود را به انواع جدید داند.

از چه دربی برای سرویس بهداشتی استفاده کنیم؟

بهترین درب‌هایی که می‌توانید برای سرویس‌های بهداشتی استفاده کنید، درب‌ سرویس بهداشتی pvc است. این درب‌ها از هرنظر انتخاب خوبی برای این کار هستند. مزایای ویژه آن‌ها سبب شده تا این روز‌ها مردم استفاده از آن‌ها را به سایر درب‌ها ترجیح بدهند.


 

درب سرویس بهداشتی pvc چیست؟

درب‌هایی که برای سرویس‌های بهداشتی طراحی می‌شوند، معمولا از جنس چوب هستند. اما نه یک چوب معمولی. این درب‌ها از نوع ام دی اف هستند. اما چیزی که آن را مناسب محیط مرطوب سرویس بهداشتی می‌کند، لایه‌ای است که روی درب می‌نشیند.
پی وی سی، یک لایه مقاوم است که کامل دور چوب را می‌گیرد و از وارد شدن هرگونه آسیب به آن جلوگیری می‌کند. این لایه یا روکش کاملا ضد آب است و از نفوذ آب، رطوبت، حشرات موزی ... به داخل چوب جلوگیری می‌کند.
این نوع درب‌ها چون در اندازه، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند، محبوبیت بالایی داشته و این روزها از آن بسیار استفاده می‌کنند. عمده‌ترین دلیل آن نیز به ضد آب بودنش برمی‌گردد.
در محیط‌هایی مانند سرویس بهداشتی یا حمام، درب‌ها مدام خیس می‌شوند و در معرض رطوبت هوا قرار می‌گیرند. وجود این لایه کمک کننده است و سلامت درب را تضمین می‌کند. می‌توانید این نوع درب را برای بخش‌های دیگر خانه هم به کار ببرید.

مزیت استفاده از درب‌های یو پی وی سی و پی وی سی

وقتی صحبت از کیفیت و کارایی به میان می‌آید، بیشتر درب‌های پی وی سی را بررسی می‌کنیم. درب‌هایی که مزیت‌های ویژه‌ای برای استفاده کنندگان خود فراهم می‌کنند. این مزیت‌ها شامل موارد زیر هستند.
·        در انواع طرح‌ها درست می‌شوند.
·        می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را داشته باشید.
·        از انواع یراق‌آلات مختلف می‌توان در آن استفاده کرد.
·        بدون پوسیدگی و خرابی است.
·        استحکام بالایی داشته به راحتی نمی‌شکند.
·        در اندازه‌های مختلف تولید می‌‌شوند.
·        شکلی مدرن و جذاب دارند.

عوامل موثر بر قیمت درب ضد آب pvc

درب‌های ضد آب پی وی سی که برای سرویس بهداشتی به‌کار می‌روند، دارای انواع قیمت‌ها هستند. عوامل زیر به طور مستقیم بر روی قیمت نهایی این درب‌ها اثر می‌گذارند.
·        نوع مغزی درب
·        نوع روکشی که استفاده می‌شود
·        کیفیت خود روکش
·        رنگ مورد استفاده
·        نوع رنگ
·        ضخامت و اندازه درب
·        یراق آلات
·        کیفیت محصولاتی که در خود درب به کار می‌روند
 

سخن آخر

انتخاب درب سرویس بهداشتی مناسب در طول زمان به کاهش هزینه‌های احتمالی ناشی از پوسیدگی یا خراب شدن درب کمک می‌کند. سرویس‌های بهداشتی به درب‌هایی نیاز دارند که ضدآب باشند و رطوبت و حرارت را از خود عبور ندهد. درب سرویس بهداشتی pvc انتخابی عالی برای این بخش از دکوراسیون داخلی است. این درب‌ها ظاهری شیک و مدرن دارند، در رنگ‌بندی‌های جذاب تولید می‌شوند و در برابر عوامل محیطی سرویس بهداشتی مقاوم‌اند. در این مطلب به طور کامل در مورد ویژگی‌های این نوع درب صحبت کرده و از مزایای آن‌ها موارد مهمی را بیان کردیم.
 
 
 
1402/05/18
نظراتثبت نظر
نظر خود را ثبت کنید
بهترین فرصت برای خرید و تعویض پنجره UPVC