فرا استانی شدن صنعت یوپی‌وی‌سی استان با راه اندازی مجدد کارخانه هافمن در شهرکرد

فرا استانی شدن صنعت یوپی‌وی‌سی استان با راه اندازی مجدد کارخانه هافمن در شهرکرد

افتتاح مجدد کارخانه هافمن در شهرکرد، کمک قابل توجهی به افزایش ظرفیت تولید صنعت upvc می‌کند.
1399/12/03

متن خبر

در طی مراسمی که روز ۳۰ بهمن ۹۹ در شهرکرد به مناسبت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی هافمن در استان چهارمحال و ‌بختیاری برگزار شد، ۲۰ واحد صنعتی در این استان که مدت‌ها غیرفعال بودند احیا شدند. در خلال این مراسم استاندار محترم چهارمحال و بختیاری، جناب آقای مهندس اقبال عباسی فرمودند: (تشکر می‌کنیم از آقای حمیدیه که از دیار ستارخان و باقرخان به دیار سردار اسد و بی‌بی مریم آمدند و این فرهنگ مشترک مبارزه با استکبار و استبداد و استعمار را در این استان هم به منصه ظهور گذاشتند.)

احیاکنندگان کارخانجات راکد که امروز ۲۰ واحد از آن‌ها را به لطف خداوند مجددا راه‌اندازی می‌کنیم نقش پزشکان، پرستاران و کادر درمان را در دوران کرونا، برای صنعت ایفا می‌کنند. کارخانه‌هایی که در این استان به دلایل مختلف و سیاست‌های تحمیل شده فعالیتی ندارند و از خط تولید خارج شده بودند، حالا یک پزشکی پیدا شده و می‌خواهد این مریض را از کما خارج کند و به زندگی برگرداند.» 

آقای دکتر مهدی صادقی نیارکی، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از مهمانان این مراسم بودند که بیان کردند: «ما حدود ۱۰ هزار واحد راکد در شهرک‌های صنعتی داریم، سال ۹۸ حدود ۲۰۰۰ واحد را برای احیا، هدف‌گذاری کردیم و برای سال ۹۹ هم برای ۱۵۰۰ واحد برنامه داریم. خوشبختانه تا ابتدای بهمن‌ ماه ۹۹ بیش از ۱۳۰۰ واحد مجددا به چرخه تولید بازگشته‌اند.

در سال‌های گذشته ما بیش از ۶۵ میلیارد دلار واردات کالاهای غیرضروری و کالاهایی که تولیدشان را در کشور انجام می‌دهیم داشتیم. صادرات نیز معادل ۲۷ میلیارد دلار بوده است. یعنی یک تراز تجاری به میزان بیش از منفی ۳۰ میلیارد دلار. این اعداد در سال ۱۳۹۸ تبدیل شده به ۴۳ میلیارد دلار واردات، یعنی بیش از ۲۰ میلیارد دلار کاهش واردات ظرف ۱۰ سال و صادرات کشور در این مدت تا ۴۱ میلیارد دلار رشد پیدا کرده است. این چیزی نیست جز تعریف اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی. هر کجا ما اعتماد کردیم و کار را به بخش خصوصی سپردیم بهترین نتیجه‌ها را از آن گرفتیم.»

آقای راستینه نماینده مجلس نیز در این مراسم حضور داشتند و از انجام مذاکرات برای شروع بیش از ۱۰ قرارداد بزرگ در استان چهارمحال و بختیاری و در سطح ملی خبر دادند تا نویدی برای اشتغال‌زایی بیشتر و رونق دوباره صنعت استان باشد.

 

1399/12/03

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید