پنجره‌های مناسب خانه‌های کوچک

پنجره‌های مناسب خانه‌های کوچک

خلاصه:
هر کدام از خانه‌ها و ساختمان‌ها با توجه به مسائل مختلفی همچون اندازه، ویو و منظره و ... به نوع خاصی از در و پنجره نیاز دارند. در حقیقت می‌توان گفت برای هر کدام از فضاهای مختلف که خصوصیات و شرایط متفاوتی دارند، نوع خاصی از در و پنجره‌ها مناسب هستند که هم زیبایی محیط را بیشتر می‌کنند و هم کارایی خوبی دارند.
1400/06/06

 

در این میان خانه‌ها و ساختمان‌های کوچکتر یکی از فضاهایی هستند که در صورت وجود در و پنجره‌ی مناسب می‌توانند به فضایی امن و زیبا تبدیل شوند. البته روشن است علاوه بر اندازه‌ی در و پنجره مواردی همچون جنس محصول، نوع در و پنجره‌ی انتخابی و مواردی از این دست نیز وجود دارند که از درجه اهمیت بالایی برخوردارند.

پنجره مناسب فضاهای کوچک

برای خانه‌ها و فضاهای کوچک مخصوصا اگر محدودیت فضا در دکوراسیون و چیدمان وسایل نیز وجود دارد باید به دنبال پنجره‌هایی باشید که هنگام باز و بسته شدن پنجره نیاز به فضای چندانی نباشد. در این حالت پنجره کشویی می‌تواند یک گزینه‌ی عالی به شمار آید.

پنجره‌ی کشویی

پنجره‌های کشویی بر روی محوری موازی پنجره یا دیوار حرکت می‌کنند و اگر به دلیل کم بودن فضا مجبور هستید وسایلی را در مقابل پنجره‌ها قرار دهید با استفاده از این نوع پنجره نگرانی بابت مشکلات احتمالی مربوط به باز کردن در پنجره نخواهید داشت. این شما هستید که انتخاب می‌کنید از پنجره با چه ابعاد و اندازه‌ای استفاده کنید البته این انتخاب اندازه در ابتدای امر و زمان ساخت خانه است. پس از اتمام ساخت امکان عوض کردن اندازه‌ی پنجره‌ی ساختمان مخصوصا، آپارتمان‌های چند واحدی به سادگی فراهم نیست.

از پنجره‌های کشویی می‌توان در تراس و بالکن خانه استفاده کرد؛ این محصول می‌تواند هم در تراس باشد و هم به عنوان محافظ تراس استفاده شود.

پنجره‌ی یک تکه

از دیگر انواع پنجره‌هایی که می‌توانند به خوبی نور و روشنایی را میهمان خانه‌ی شما کنند می‌توان به پنجره‌های یک تکه اشاره کرد. این پنجره‌ها دارای بازشو نیستند و نیازی به وجود فضا در مقابل پنجره برای باز و بسته شدن پنجره نیست. روشن است هرچه نور بیشتری وارد فضای داخلی خانه شود کمک می‌کند تا فضا دلبازتر به نظر برسد.

یکی از دلایلی که شما باید در خرید و انتخابتان دقت کنید این است که تعویض در و پنجره مخصوصا در خانه‌های کوچک دردسرهای بسیار زیادی دارد. به طور کلی بنایی در چنین شرایطی هم نظم و نظافت خانه را به هم می‌ریزد و هم آرامش شما را از بین می‌برد. لازم است بدانید هزینه‌های چنین تعویضی نیز قابل توجه خواهد بود. اما در صورتی که محصول انتخابی شما درست و متناسب باشد می‌تواند از بسیاری از این مشکلات تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.

در و پنجره یو پی وی سی را می‌توان یکی از انواع در و پنجره‌هایی دانست که ساختار مناسب و حرفه‌ای آن‌ها و همچنین طول عمر بالای محصول، متناسب بودن قیمت پنجره دو جداره و ... آن را به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده است.

پروفیل در و پنجره‌ استفاده شده در این ساختار به افزایش طول عمر آن کمک ویژه‌ای می‌کند. این پروفیل با پایداری بسیار خوبی که در برابر تغییرات آب و هوایی، تابش نور خورشید، باد و باران و ... دارد تا سال‌ها ظاهر و کارایی خود را حفظ می‌کنند. روشن است در فضاهای کوچکتر خرابی‌های موجود در ظاهر در و پنجره هم بیشتر به چشم می‌آیند.

 بنابراین اگر ظاهر در و پنجره‌ی شما زیبایی و سلامت خود را از دست دهد این امر می‌تواند باعث ایجاد تاثیرات منفی بر زیبایی فضای داخلی ساختمان گردد.

اما پروفیل یو پی وی سی همان محصولی است که خیال شما را تا حد بسیار زیادی از این مشکلات راحت می‌کند. از دیگر مواردی که راجع به آن‌ها صحبت شد متناسب بودن قیمت پنجره دو جداره است. این تناسب بین کارایی محصول، طول عمر و هزینه‌ای است که پرداخت می‌شود. در حقیقت در و پنجره دو جداره شما به سبب بخش‌های مختلف آن که کیفیت مطلوبی دارند همچون پروفیل یو پی وی سی مرغوب، شیشه‌های مناسب و ساخت حرفه‌ای، یراق با کیفیت و ... کارایی بسیار خوبی خواهد داشت و تناسب بین هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید و کارایی و کیفیتی که دریافت می‌کنید حفظ می‌شود.

دقت داشته باشید در خانه‌های کوچک‌تر که خیلی سریع محیط خانه سرد یا گرم می‌شود وجود در و پنجره‌هایی که بتوانند نقش عایق را به خوبی بازی کنند می‌تواند کمک کند تا هزینه‌های انرژی شما و مصرف انرژی کاهش یابد. زیرا با صرف انرژی کمی محیط گرم یا سرد می‌شود و در صورتی که راه و مسیری برای خروج این هوا وجود نداشته باشد نیازی به صرف انرژی بیشتر نیست. پروفیل upvc خود از جمله محصولاتی است که عایق دما به حساب می‌آید و از طرفی دیگر این پروفیل در و پنجره کمک می‌کند تا محصول دو یا سه جداره‌ای داشته باشید که در برابر گرما و سرما، سروصدا، برخی از آلودگی‌ها و ذرات مزاحم و ... به خوبی مقاومت کند.

1400/06/06

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید