پنجره های دو جداره برای چه مکان هایی مناسبند؟

پنجره های دو جداره برای چه مکان هایی مناسبند؟

خلاصه:
پنجره‌ها یکی از بخش‌ها مهم هر ساختمانی هستند که در صورت داشتن کیفیت مطلوب می‌توانند کارایی بسیار مطلوبی داشته باشند. هر پنجره متناسب با محلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید مشخصات خاصی داشته باشد. در این میان در و پنجره‌های دو جداره که محصولی محبوب و پرکاربرد به شمار می‌آیند برای برخی از ساختمان‌ها و بعضی از مصارف بسیار مناسب و پرکاربرد هستند.
1400/05/26

در ادامه به بررسی این مورد می‌پردازیم که پنجره دو جداره مناسب چه شرایط و موقعیت‌هایی است.

مناطقی با آب و هوای خیلی گرم یا خیلی سرد


اگر دقت کرده باشید یکی از چالش‌های مربوط به نگهداری از در و پنجره‌ها در مناطقی با آب و هوای بسیار سرد و گرم تغییرات ناشی از این شرایط آب و هوایی است. تغییر شکل و رنگ در و پنجره، خورده شدن آن و مواردی از این دست باعث کاهش طول عمر در و پنجره می‌شود و باعث می‌شود تا تعویض و تعمیر چندباره‌ی این محصول به صرف زمان و هزینه‌ی زیادی نیاز داشته باشد. 

یکی از دیگر دغددغه‌هایی که افراد در مناطق خیلی سرد یا گرم دارند میزان مصرف انرژی است. انرژی که در این مناطق برای گرم یا خنک کردن محیط داخل ساختمان استفاده می‌شود بیش از حد نرمال است و باید به دنبال راهی بود تا این میزان مصرف را کاهش داد. در و پنجره نامناسب و درز در و پنجره را می‌توان یکی از مسیرهایی دانست که باعث رفت و آمد هوا می‌شود و دلیل از بین رفتن و بخشی از انرژی می‌گردد.

در این میان در و پنجره یو پی وی سی می‌تواند به خوبی از پس برطرف کردن این مشکلات برآید. یو پی وی سی همان محصول مقاوم و پایداری است که در برابر تغییرات آب و هوایی، بارش باران و رطوبت، تابش نور خورشید، بخش قابل توجهی از آلودگی‌های موجود در هوا و مواردی از این دست مقاومت می‌کند و تغییر رنگ و خرابی نخواهد داشت. به همین دلیل می‌توان این پروفیل در و پنجره را محصولی به صرفه نیز دانست زیار با یک بار خرید آن تا مدتها نیازی به صرف هزینه برای تعمیرات و مواردی از این دست نمی‌پردازید و خیالتان بابت داشتن در و پنجره‌ای مرغوب راحت خواهد بود.

در حقیقت می‌توان در و پنجره دو جداره یو پی وی سی را یکی از بهترین در و پنجره‌های عایق موجود در بازار دانست که اگر از ساخت و ساختاری استاندارد برخوردار باشند به خوبی از پس برآوردن نیاز شما برمی‌آیند.

محیط هایی با سروصدا یا آلودگی زیاد

همانطور که پیش از این عنوان شد پنجره دو جداره upvc می‌تواند عملکرد بسیار خوبی به عنوان عایق داشته باشد. این عایق علاوه بر اینکه از ورود و خروج هوا و باد و باران جلوگیری می‌کند می‌تواند مقاومت خوبی در برابر ورود و خروج سروصدا نیز داشته باشد. وجود دو یا سه جداره شیشه با ضخامت‌های مختلف و تزریق گاز آرگون به فضای خلا بین شیشه‌ها و همچنین درزگیری و آب بندی درست محصول همه و همه در به دست آمدن ساختاری حرفه‌ای و مقاوم تاثیر دارد. 

علاوه بر شیشه‌ها وجود یراق مرغوب نیز در ساخته شدن پنجره دو جداره‌ای که عایق مناسبی است کارایی خوبی دارد. یراق‌آلات به بسته شدن کامل پنجره و درزهای آن کمک می‌کنند و همین امر سبب افزایش کارایی در و پنجره خواهد شد. نوع در و پنجره انتخابی و یراق‌آلات به کار رفته در این ساختار نیز بر قیمت پنجره دو جداره تاثیر دارد. همانطور که قیمت پروفیل مصرفی و همچنین ابعاد پنجره و نوع طرح آن می‌تواند قیمت پنجره دو جداره نهایی را تغییر دهد.

لازم به ذکر است اگر به دنبال درو پنجره‌ای سبک برای محیط‌های مختلف هستید می‌توانید روی در و پنجره upvc حساب کنید. پروفیل در و پنجره به کار رفته در این محصول بسیار سبک است و وزن کم این محصول می‌تواند به شدت به کاهش وزن ساختار در و پنجره کمک کند البته لازم است بدانید وزن کم آن باعث آسیب پذیر بودنش نخواهد بود و به دلیل وجود گالوانیزه در طول پروفیل مقاومت پایداری این محصول نیز به خوبی تقویت شده است. بنابراین این پروفیل به خوبی از پس مهار وزن ساختار کلی در و پنجره بر‌آید و از اضافه شدن بار اضافه بر روی دیوارها و یا محل‌های مشابه تا حد مطلوبی جلوگیری می‌کند.

1400/05/26

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید