از گردوخاک کلافه‌ای؟ ما راه حلش رو می‌دونیم.

از گردوخاک کلافه‌ای؟ ما راه حلش رو می‌دونیم.

خلاصه:
گردوخاک، غبار مزاحم، آلودگی‌ها و ... همه و همه می‌توانند بر سطح رضایت شما از زندگی، سلامت و بسیاری از جزئیات، تاثیر مستقیم و یا غیر مستقیم داشته باشند. زندگی شلوغ این روزها که انواع آلودگی‌ها را با خود به همراه دارد باید به نحوی مدیریت شود که میزان آلاینده‌ها و اثرات ناشی از آن کاهش یابد در غیر این صورت طولی نمی‌کشد که عوارض ناشی از این آلودگی‌ها می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ شود.
1399/12/18

در این میان گروه‌های خاص، افرادی که آسب‌پذیرتر هستند مانند سالمندان، بیماران و کودکان بیش از دیگران تحت تاثیر قرار می‌گیرند و همین امر می‌تواند خسارات بیشتری را نیز در پی داشته باشد.

با توجه به آنچه پیش از این گفته شد برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به محیط، باید به دنبال راه‌حل‌هایی منطقی بود. اصولا در چنین مواقعی هر فرد ابتدا به دنبال راه‌های کم‌هزینه‌ای می‌رود که زمان زیادی را نیز احتیاج نداشته باشد.

درزگیرها، اولین راه حل جلوگیری از ورود آلودگی

یکی از مسیرهای ورود آلودگی به محیط، دریچه‌ی کولر است. پوشاندن روی دریچه‌ی کولر در فصل‌هایی که از کولر استفاده نمی‌شود، می‌تواند تا حد زیادی مانع ورود آلودگی‌ها شود.

درز در و پنجره یکی از مسیرهای ورود آلودگی به محیط است. بنابراین استفاده از درزگیرها می‌تواند میزان ذرات معلقی که مهمان ناخوانده‌ی خانه و محل کار شما هستند را کاهش دهند. درزگیرها می‌توانند در این مرحله تاثیر داشته باشند اما باید بدانید از چنین محصولی نباید انتظار ایجاد یک عایق صددرصدی را داشته باشد.  البته نکات مختلفی همچون خراب شدن درزگیرها و یا بی کیفیت بودن آن‌ها و همچنین مواردی مثل ایجاد مشکل در بسته شدن درست در و پنجره از مواردی هستند که می‌توانند در استفاده از از نوار درزگیر شما را مردد کند.

اما یک راه مناسب که می‌تواند مدت‌ها و یا حتی برای همیشه از دردسر گرد و غبار و آلودگی‌ها خلاص کند وجود در و پنجره‌ای است که بتواند حکم عایق را داشته باشد.

شاید استفاده از نوار درزگیر، استفاده از پرده‌های ضخیم و ... بتوانند از ورود درصدی از آلودگی‌ها جلوگیری کنند اما این راه و روش‌ها درمان‌های مقطعی هستند و مسدود کردن راه ورود آلودگی‌ها هستند که چاره‌ی کار است.

چه نوع در و پنجره‌ای از ورود گردوخاک جلوگیری می‌کند؟

ذرات گردوغبار و خاک بسیار کوچک و ریز هستند و اگر تولید کننده‌ی در و پنجره‌ای ادعا کند که محصولش یک عایق درست و حسابی است باید بدانید که ادعای بزرگی است و حتما باید از کیفیت محصول خود به طور جدی مطمئن باشد.

از انواع دروپنجره‌های موجود در بازار که می‌تواند در چنین شرایطی کارایی خوب و درستی داشته باشد در و پنجره‌ upvc است. پنجره یو پی وی سی که از ساختار آن از پروفیل یو پی وی سی استفاده شده ده‌ها کاربرد و کارایی مناسب دارد. یکی از این کارایی‌ها جلوگیری از ورود گردوخاک است.

در و پنجره upvc چطور مانع ورود گرد و خاک می‌شود؟

پنجره یو پی وی سی به واسطه‌ی ساختار خاص خود، تجهیزات به کار رفته در آن و ... می‌تواند مانع ورود موارد مختلف مثل سرما و گرما، گردوخاک، آلودگی‌ها و ... شود. وجود لاستیک درزگیر اولین و مهم‌ترین سد در مقابل ذرات مزاحم است. این لاستیک حکم درزگیر هایی را دارد که در این ساختار به خوبی تعبیه شده و دچار خرابی‌های مختلف نخواهد شد.

یراق‌آلات به کار رفته در ساختار در و پنجره upvc در صورتی که نصب، کیفیت و اجرای درستی داشته باشند و همچنین پنجره یو پی وی سی شما به خوبی رگلاژ شده باشد، فضایی برای ورود و خروج گردوغبار و مواردی از این دست باقی نمی‌ماند.

از جمله دیگر مزایای در و پنجره ساخته شده با پروفیل یو پی وی سی مقاومت و عمر طولانی آن است. شاید راه‌حل‌های دیگر مقطعی باشند و پس از مدتی کارایی خود را از دست بدهند اما پروفیل در و پنجره upvc هم ماندگاری بالایی دارد و هم در مقابل آلودگی‌ها و شرایط مختلف آب و هوایی تغییر شکل، رنگ و ... نخواهد داشت.

همین که پروفیل در و پنجره دچار تغییر شکل نشود امکان از رگلاژ خارج شدن محصول و نامیزان شدن آن را کاهش می‌دهد و خاصیت عایق در و پنجره upvc حفظ خواهد شد.

خصوصیات لاستیک درزگیر با کیفیت برای در و پنجره upvc 

این قسمت باید قابلیت ارتجاعی مناسبی داشته باشد و تحت فشار تغییر شکل نداده و پاره نشود.

قابلیت تعویض پذیری این محصول کمک می‌کند تا زمانی که لاستیک دچار خرابی شد، سریعا تعویض شده و مشکل چندانی در کارایی محصول ایجاد نشود.

لاستیک درزگیر باکیفیت در برابر نفوذ گردوغبار، رطوبت و باران، صدا و ... مقاومت خوبی دارد و دچار پوسیدگی، خوردگی، زنگ زدگی، تغییر شکل و مواردی از این دست نمی‌شود.

تعویض لاستیک درزگیر پنجره یو پی وی سی

در صورتی که به هر دلیلی لاستیک پنجره upvc دچار خرابی شده و به تعویض احتیاج دارد باید لنگه‌ی بازشو پنجره را از فیرم آن خارج کرده و بعد از درآوردن لاستیک قبلی لاستیک نو و جدید را در شیار پروفیل در و پنجره جایگزین کنید. این کار به ابزار و تجربه احتیاج دارد و بهتر است توسط اهل فن و متخصصین انجام شود. درست انجام شدن این کار به افزایش بهره‌وری در و پنجره و کارایی مناسب آن کمک ویژه‌ای می‌کند.

1399/12/18

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید