چگونگی تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره‌‌ UPVC

چگونگی تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره‌‌ UPVC

خلاصه:
اگر به شما بگویند کار نصب پنجره‌‌های یوپی‌وی‌سی نهایتا چند ساعت طول می‌کشد و از تخریب و بنایی و گچ‌بری و کارهای از این دست خبری نیست، نظرتان عوض می‌شود و به تعویض پنجره‌های قدیمی‌ با توجه به مشکلاتی که برایتان ایجاد کرده‌اند مشتاق می‌شوید. در این مطلب همه آنچه درباره روال تعویض در و پنجره قدیمی خود با در و پنجره دوجداره را باید بدانید، برایتان شرح می‌دهیم.
1399/04/24

اگر شما خانه‌ای با در و پنجره قدیمی داشته باشید، با اینکه درباره مزایای نصب پنجره‌های دو جداره بسیار شنیده‌اید و از مشکلات ناشی از در و پنجره‌های قدیمی خانه خود خسته شده اید اما به تعویض آن ها فکر نمی کنید؟ احتمالا با خودتان می‌گویید مشکلات بنایی، تخریب پنجره‌های قبلی، گچ‌بری وقتی در منزل خود هنوز ساکن هستید، به زحمت تعویض پنجره‌ها نمی‌ارزد و از انجامش صرف نظر می‌کنید.
اما اگر به شما بگویند کار نصب پنجره‌‌ها نهایتا چند ساعت طول می‌کشد و از تخریب و بنایی و گچ‌بری و کارهای از این دست خبری نیست، نظرتان عوض می‌شود و به تعویض پنجره‌ با توجه به مشکلاتی که برایتان ایجاد کرده‌اند مشتاق می‌شوید. در این مطلب همه آنچه درباره روال تعویض در و پنجره قدیمی خود با در و پنجره دوجداره را باید بدانید، برایتان شرح می‌دهیم.
 

بدون هیچ تخریبی پنجره‌های قدیمی را عوض کنید

بله، بدون هیچ تخریبی می‌توانید پنجره‌ قدیمی خود را با انواع پنجره‌های UPVC عوض کنید. امکان نصب پروفیل‌ها روی تمام پنجره‌های چوبی، آهنی، آلمینیومی وجود دارد. برای انجام این کار نیاز به هیچ‌گونه گچ‌بری و بنایی نیست و تنها لنگه‌های پنجره و شیشه آنها از جایشان بیرون آورده می‌شوند و قاب قدیمی برای قرارگیری زیر کار پروفیل‌ها آماده می‌شوند.

تعویض همه در و پنجره‌های دوجداره یک خانه به طور متوسط به ٦ یا ٧ ساعت زمان نیاز دارد و نیاز به آمادگی اهالی خانه و تغییر در دکوراسیون منزل برای انجام این کار نیست. همه چیز توسط کارشناس فنی در زمان بازدید و اندازه‌گیری در نظر گرفته می‌شود و روال تعویض در و پنجره در کوتاهترین زمان صورت می‌گیرد.

بهترین بخش ماجرا اینجاست که نیازی به ترک منزل نیست؛ تکنسین‌های نصب در و پنجره، به صورت همزمان کار نصب و برش را انجام می‌دهند تا مزاحم ساکنین خانه نشوند. حتی در فصل زمستان نیز با توجه به سرمایی که هنگام برداشت لنگه‌های پنجره قدیمی به درون خانه می‌آید هر پنجره به صورت مجزا سریعا پس از آماده سازی و برش قاب قبلی، نصب شده و سرجایش قرار می‌گیرد.

 

پروفیل بازسازی چیست؟

پروفیل‌های یو پی وی سی یا فریم پنجره‌های دوجداره UPVC دارای مدل­ ها و کاربردهای مختلفی هستند. پروفیل قاب بازسازی، به خاطر کاربرد موثرش در عایق بندی و پوشش پنجره‌ای قدیمی، بدون نیاز به تخریب از محبوبیت زیادی برخوردار است. این نوع پروفیل در عایق بندی حتی از پروفیل های معمولی نیز بهتر عمل می‌­کند و اگر در جایی با سر و صدای بیشتر یا تغییرات آب و هوایی بالا زندگی می­‌کنید، می‌­توانید به جای پروفیل معمولی از این نوع پروفیل استفاده کنید. در ساختار قاب این نوع از پروفیل‌ها، لبه‌هایی اضافه جهت پوشش قاب قبلی تعبیه شده است. وضعیت این لبه­ ها به صورتی است که هنگام نصب به زحمت می‌­توان متوجه وجود قاب قبلی شد.

از اینجا می‌­توانید محصولات پروفیل بازسازی هافمن را مشاهده و با مشخصات آن‌ها آشنا شوید
 

چگونه برای نصب و تعویض پنجره‌ها آماده شوید؟

همانطور که گفتیم در زمان سکونت شما در خانه هم می­‌توان تعویض پنجره‌های قدیمی را انجام داد، اما برای هر چه بهتر انجام شدن فرآیند نصب اقداماتی توسط شما ضروری است.

  • پرده‌ها را باید جدا کنید و در جایی دیگر قرار دهید.
  • در فاصله یک متری پنجره هیچ وسیله‌ای قرار ندهید زیرا هنگام نصب پنجره ممکن است آسیب ببینند.
  • روی مبلمان و وسایل نزدیک به پنجره پارچه بیندازید تا براده آهن و گردوغبار روی آنها ننشیند.
  • مسیر رفت و آمد نصاب­ ها را نیز به سمت پنجره خالی کنید تا ابزار نصب پنجره با وسایل منزل برخورد نکند و آسیب نبیند.


مراحل انجام کار به چه صورت است؟

هر وقت تصمیم گرفتید پنجره‌های خود را تعویض کنید کافیست با مشاورین و تکنسین­ های شرکت‌های قابل اطمینان و معتبر تولید پروفیل و در و پنجره upvc تماس بگیرید و مشاوره‌های اولیه در خصوص مراحل انجام کار، و هماهنگی برای تاریخ اندازه‌گیری و بازدید تخصصی پنجره‌ها را به عمل آوردید.

متخصصین به خانه شما مراجعه می­کنند و مواردی چون اندازه‌گیری، بررسی قالب پنجره و نوع آن، بررسی نیازها و سفارش‌های شما از جمله نوع پروفیل، رنگ، نوع پنجره و شکل بازشو و یرآق­ آلات را انجام می‌دهند. پروفیل‌های سفارش داده شده در کارخانه به تعداد مورد نیاز برای پنجره‌های شما ساخته و جهت نصب آماده می‌شوند.

مرحله سوم بازدید مجدد و نصب پنجره‌ها است که توسط تیم متخصص نصاب انجام می‌شود و مرحله­ ای مهم و  بسیار حائز اهمیت است.

پیش از نصب پروفیل‌های بازسازی، لنگه ­ها و بازشو از لولا جدا می‌شوند و ستون‌های داخل پنجره برش داده می‌شوند. تنها چیزی که در نهایت باقی می‌ماند کلاف و فریم پنجره قدیمی است که برای نصب پروفیل‌ها آماده شده است.

پروفیل بازسازی لبه‌دار به قاب قدیمی پیچ می‌شود، به صورتی که قاب قدیمی دیگر قابل مشاهده نباشد.

در این مرحله نوبت به آب‌بندی، عایق‌بندی و پوشاندن درزهای پنجره‌ها با استفاده از فوم و چسب مخصوص می‌رسد.

سپس شیشه دوجداره را در جای خود قرار می‌دهند و پروفیل زهواره پنجره را نیز نصب می‌کنند.

مرحله‌ی انتهایی رگلاژ پنجره‌ها و تنظیم آن‌ها و اطمینان بخشی به مشتری از جهت روش باز و بسته شدن صحیح پنجره و روش‌های نگه‌داری از آن است.

همه مراحل نصب نهایتا در چند ساعت انجام ‌می‌شود و پنجره‌های جدید خانه شما سرجای خود قرار می‌گیرند و تا سال‌ها همانجا باقی خواهند ماند.

1399/04/24

نظرات

ثبت نظر

نظر خود را ثبت کنید